Břidlicové fasády

Fasády z břidlice TROPPA – estetika, ekologie, kvalita, efektivnost

Šetření energií, to je dnes velmi aktuální téma na všech úrovních nejen ve stavebnictví. Nejen u rodinných domů, ale u staveb obecně, se přísně a pečlivě nahlíží na náklady za vytápění. Dobré zateplení znamená šetření peněz a zároveň přispívá k ochraně klimatu. Přírodní materiály jsou udržitelné, bývají velmi trvanlivé a hodí se nejen k tradičním budovám, ale i do moderní architektury a moderního životního stylu. Břidlicové fasády jsou ve spojení s tímto velmi aktuální. Nabízejí optimální kombinaci estetiky, funkčnosti, ekologie, tradice i moderny. Kromě toho se výborně hodí pro kombinaci s tepelnou izolací. Skladba zavěšené fasády vytváří prostor pro dokonalé zateplení zdí a často je cenově mnohem dostupnější a výhodnější, než zákazníci předpokládají. Na tyto fasádní konstrukce se používá kvalitní, tmavá španělská břidlice zn.TROPPA, podobně jako na provedení střech. Tím pádem je zaručena mnohonásobně dokonalejší ochrana budovy před vlivy povětrnosti a také velmi dlouhá životnost fasády.

Břidlicové fasády – tradice i budoucnost

Břidlice je materiál pro všestranné použití. Už ve středověku sloužila jako stavební materiál a stavebnictví se bez ní, jakož i jiných přírodních kamenů, nemohlo obejít. Středověké břidlicové fasády přetrvaly staletí. Dnes je přírodní břidlice, jako čistě přírodní produkt a stavební materiál opět velmi aktuální. Kdo přemýšlí ekologicky a navíc klade důraz na dlouhou životnost materiálů a technologií, ten musí při renovaci, sanaci nebo novostavbě přemýšlet třeba i o břidlicové fasádě.

Tento nesmírně všestranný materiál se díky svému hedvábně lesklému vzhledu povrchu perfektně hodí pro moderní architekturu. V kombinaci s dřevem, sklem nebo ušlechtilou ocelí nabízí vytvoření nesčetných možností provedení fasád a vyjádření individuality a stylu. K tomu přispívá i velké množství způsobů krytí fasád. Správně zvolený způsob krytí vytvoří fasádu nadčasově krásnou a trvanlivou.

Přidaná hodnota břidlicových fasád

Prostor v nosné konstrukci se skvěle hodí pro již zmiňované zateplení fasády. Je to investice nejen do elegantního vzhledu budovy, ale také především do ekologie, co se týče použitého materiálu, dlouhodobé úspory energie a tím i provozních nákladů. Fasádní izolace v kombinaci s přírodní břidlicí je robustní a trvanlivé řešení, které opravdu nabídne a vydrží to, co od něj očekáváte. Břidlicové fasády nepotřebují žádné drahé nátěry či povrchové úpravy, nemají během své životnosti žádné další speciální nároky na údržbu. Prostě jen jednou se zainvestují a po desetiletí fungují, jsou nadčasově krásné a šetří energii.

Pro ty, kdo mají rádi pestrost a chtějí břidlicové fasády ještě více zvýraznit či dát fasádě zvláštní a originální vzhled, nabízí tento přírodní kámen další možnosti. Příroda poskytuje břidlici také v odstínech červené, šedé nebo zelené. Tyto barvy mohou propůjčit každé fasádě zvláštní půvab.

NÁŠ TIP: Využití finančí podpory

Vzhledem k programu např. Zelená úsporám a jiným dotacím, je možné i na břidlicové fasády žádat tyto dotace. Nejen pro úsporu energie, ale také na použití ekologického materiálu, jakým přírodní břidlice bezesporu je.

Máte dotaz? Kontaktujte nás